امین هادی

با پرنده های آبی هنر فروش را یاد گرفتم

با پرنده های آبی هدف بزرگ زندگی ام را پیدا کردم

در مورد پرنده‌های آبی برای ما صحبت می کنید؟

پرنده های آبی پرنده هایی هستند که هر روزشان را با یک امید خاصی شروع می‌کند با یک هدف بزرگ در زندگی، هر کدام از آنها برای خود یک سری آرزوها و رویاهایی در سر دارند . صبح که شروع می کنند با همین امید فعالیت می کنند. به غیر از این که کار فروش را انجام می دهند، مشاور سلامتی هم هستند. هدف آنها صرفاً فروش نیست، این است که که نیاز مخاطبین را برطرف کنند.

به نظر شما پرنده های آبی تا کجا می توانند پیش بروند؟

است که در ایران در حال شکل گرفتن است، در کشورهای مختلف پرنده های آبی شکل گرفته اند و موفقیت های آن بستگی به نگرش ما نسبت به کاری که قرار است انجام دهیم دارد. اگر صرف نگاه ما فروش باشد اینکه بخواهیم فقط به خودمان فکر کنیم پرنده آبی رشد نمی کند. اصلاً تفاوت پرنده های آبی در همین است که در تیم هستند و با یکدیگر رشد می کنند تا به یک هدف مشترک برسند. در بحث اینکه پرنده آبی بزرگ می شود یا خیر من آرزویم این است که اتفاق بیافتد، زیرا مردم ایران می‌توانند یک سبک جدیدی از فروش را تجربه کنند.

درباره چالش پرنده های آبی رویای خاصی دارید؟ فکر می کنید به شما کمک می کند که به این رویا دست پیدا کنید ؟

من سابقه فروش دارم، قبل از اینکه وارد سازمان پرنده‌های آبی شوم نگاه و نگرش من این بود که اینجا هم مثل مابقی سیستم های فروش پلنی تعریف می شود و ما باید این پلن را انجام دهیم، بفروشیم و به یک کمیسیون برسیم و به همین منوال کسب درآمد کنیم. زمانی که وارد پرنده های آبی شدم این نگرش تغییر کرد ما یک تیم بودیم دو روز در هفته با همدیگر قرار ملاقات داشتیم و کلیه مشکلاتی که در روزهای کاری داشتیم را رها می ‌کردیم و ۲ الی ۳ ساعت را بانشاط در کنار یکدیگر بودیم.

هدف پرنده های آبی را چگونه می بینید؟

افرا در پرنده های آبی واقعا با هم همدل هستند و یک هدف مشترک دارند و به هم کمک می کنند. در بحث مهارت های فروش ما غیر از این که داشتیم دانش فروشمان را محک می زدیم، هنر فروش را یاد گرفتیم. نکته‌ی بالاتر از فروش هنر فروش است که شما بتوانید افراد مختلف را روانشناسی کنید و به آنها مشاوره دهید، که این خود یک مزیت بود وقتی وارد سازمان شدم، آنجا هنر فروش را به ما آموزش دادند.

یک وقت هایی ممکن است این کار فروش سخت به نظر بیاید آیا ناامید شده اید؟

اوایل که نگرش صرف فروش داشتم همین طور بود، به واسطه ی تیم آموزش فوق العاده‌ای که داریم آنها به ما کمک کردند و وقتی به حرفی که می زدم ایمان داشتم و دانش محصول را کسب کردم، این نگرش تغییر کرد. وقتی شما به یک حرفی ایمان داشته باشید مشتری و مردم به شما اعتماد می‌کنند. اصل فروش اعتماد سازی است اگر یک مشتری به شما اعتماد کند و شما جواب اعتماد او را به خوبی بدهید می ‌توانید همیشه این مشتری را برای خود داشته باشید و یک رابطه بلند مدت خلق کنید.

به نظر شما پرنده های آبی باید چه ویژگی هایی داشته باشند که بتوانند رویاهای آدم‏هایی که تازه می خواهند به آنها اضافه شوند را محقق کنند؟

اگر یک رویای متفاوت می خواهند، سازمان پرنده‌های آبی می ‌تواند نیاز آنها را برطرف کند. فردی که بخواهد به غیر از بحث کاری در درس اخلاق و زندگی پیشرفت کند اینجا می تواند نیازهایش را برطرف کند و نقطه عطفی در زندگی آن شخص باشد که از نظر شخصیتی تغییر پیدا کند، کار گروهی و هم دلی در کار گروهی را یاد بگیرد.

جذاب ترین ویژگی پرنده ی آبی چیست؟

همدلی، اخلاق حرفه ای و رویای بزرگ؛ اینجا به زندگی امیدوارتر شدم و انرژی که از بچه ها می گیرم را از هیچ کس دیگری نمی‌گیرم.