سوالات متداول

A
پرنده های آبی سازمانی است تجاری و حرفه ای؛ متشکل از جوان‌های باهوش و پراستعداد (زیر 35 سال) که با آموزش های پیوسته و حمایت های همیشگی کوانتوم تبدیل به فروشنده های حرفه‌ای، مدیران قدرتمند و کارشناسان خبره‌ی کسب و کار می شوند.
A
استخدام پرنده‌های آبی همیشگی و البته بصورت ماهانه اتفاق می افتد و آنهایی که صلاحیت های لازم را داشته باشند در همان ماه عضو می شوند. کارگاه های آموزشی و سمینارهای جذب بصورت منظم در تمام طول سال برگزار می شود.
  • کارگاه های آموزشی بدو شروع به کار: به طور ماهانه
  • کارگاه های آموزش تخصصی: به طور ترمی
  • کارگاه های ضمن خدمت: سه ماه اول کار

گام. 1 اطلاعیه های استخدامی (سایت رسمی استخدام، شبکه های اجتماعی و غیره)

گام. 2 دریافت اسناد استخدامی ( از طریق وب سایت رسمی پرنده های آبی)

گام. 3 اعلام به متقاضیان موفق (اعلام فردی در هر منطقه)

گام. 4 تعیین زمان مصاحبه (اطلاع رسانی فردی در هر منطقه)

گام. 5 اعلام پذیرش نهایی (اعلام فردی در هر منطقه)

گام. 6 آموزش مقدماتی پرنده‌های آبی

A
سازمان پرنده‌های آبی یک سازمان فروش هوشمند است که میانگین سنی اعضاء آن 28 سال است و همکاران آن فارغ التحصیلان دانشگاهی یا دانشجویانی است که چهارترم تجربه حضور در دانشگاه را داشته باشند. بنابر این پرنده‌های آبی به فارغ التحصیلان دانشگاهی بیشتر نیاز دارد و البته محدودیت سنی آنها زیر35 سال است.

به هر حال هیچ شرایط ویژه تری مانند جنسیت، دانشگاه خاص و... برای پرنده‌ی آبی بودن وجود ندارد؛ فقط کافی است شما اشتیاق، شور و اعتماد به نفس برای رسیدن به رویاهای‌تان را همراه داشته باشید. مخصوصا اگر شما تجربه فعالیت اجتماعی یا گروهی داشته باشید ما مطمئن خواهیم شد که برای توسعه توانمندی‌هایتان دست به کار شده‌اید، تجربه هایی مانند فروش، عضویت در باشگاه ها، گروه ها یا نهادهای مردم نهاد، عضویت در گروه های ورزشی یا مشاغل فری‌لنس یا پاره‌وقت که تاکید بر جنبه های اجتماعی و فرهنگی دارد. برنامه‌ی ما حرکت بر اساس داشته های تک تک پرنده های آبی است؛ ما روی شما و داشته هایتان حساب کرده ایم لطفا حمایت و دانش خود را از سازمان دریغ نکنید.

A
روش درخواست همکاری برای بودن در سازمان پرنده های آبی ساده است. لطفا از سایت رسمی ما دیدن کرده و از بخش "چالش پرنده‌های آبی" فرم مربوطه را تکمیل نمایید.

فرم تکمیل شده مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه بررسی اولیه بصورت فردی به درخواست کننده اعلام می شود.

A
به محض تائید اولیه فرم درخواستی، شما دعوت به مصاحبه حضوری شده و فرم های سازمانی مربوطه را تکمیل خواهید کرد. کسانی که از مصاحبه ی حضوری موفق بیرون آیند وارد دوره ی آموزشی اولیه خواهند شد و به طور مداوم به مدت یک ماه دوره های آموزشی و ضمن خدمت را دریافت خواهند کرد. بنابر این در صورتی که از مصاحبه حضوری موفق بیرون آمدید لطفا زمان بندی کلاس های خود را دریافت نموده و حتما در دوره های آموزشی حضور داشته باشید.
A
سازمان پرنده‌های آبی در واقع نسل سوم فروشنده های حرفه ای است که با گسترش و تمرکز بر سبک سازمانی خود تبدیل به نسل آینده ی فروش جهانی خواهد شد.

مدل درآمدی آزادانه و بدون سقف بر اساس کمسیون های جذاب فروش و عملکرد فردی پرنده های آبی را قدرتمند و توانا می سازد. به طور رسمی این قرارداد همکاری مبتنی بر فروش فرد است. قرار داد فروش شما بصورت رسمی با کوانتوم امضاء خواهد شد بنابر این ما فعالیت های فروش خود را بر اساس این قراردادها انجام خواهیم داد.

همکاری شما به عنوان پرنده‌ی آبی با کوانتوم، راه پر در آمدی است برای کسانی که می خواهند عدد حقوق‌شان را خودشان مشخص کنند.

A
پرنده های آبی در حال حاضر در شهرهای بزرگ سراسر کشور فعال هستند. اما برای فراهم کردن شرایط آموزش مناسب ما در حال حاضر در شهرهای اصفهان، تهران، مشهد، اراک، قم، ساری، کرج، تبریز و اهواز در حال استخدام هستیم.
A
سازمان پرنده‌های آبی در واقع سازمان فروش است. برای آنهایی که انتخاب نهایی می شوند طی دوره های آموزشی و مهارتهای ضمن خدمت ما شما را با ساختار شرکت، قوانین جاری و مسائل فروش مربوط به محصولات مان آشنا خواهیم کرد.

علاوه بر این رهبران تیم تمام تلاش و دانش خود را برای حمایت از شما به کار خواهند بست تا گام به گام پرنده‌ی آبی را برای پرواز توانمند کنند. بنابر این لطفا تمام اشتیاق خود را برای کار آماده کنید؛ ما از شما حرفه‌ای ترین را خواهیم ساخت.

A
پرنده‌ی آبی مبلغی در ازای فعالیت های فروش خود در ماه بعد دریافت خواهد کرد. عمده این مبلغ از کمسیون های فروش، پاداش ها و جوایز و هزینه های حمایتی بدست خواهد آمد. هزینه های حمایتی مبلغی است که برای حمایت از پرنده های آبی در ماه های ابتدایی فعالیت که تشکیل شده از هزینه های ایاب و ذهاب و تماس های تلفنی می باشد طراحی شده است.

اما اصل درآمد از کمسیون های فروش است که بر اساس تعداد فروش ماهانه و میزان ریالی فروش خواهد بود. ما همچنین به بهانه های مختلف جوایزی برای پرنده‌های آبی در نظر گرفته ایم که شامل پاداش های ماهانه، سه ماهه و سالانه می شود. افرادی که میزان دریافتی حقوق را خودشان تعیین می کنند؛ لذت درآمد بالا در فرهنگ کاری متفاوتی را تجربه خواهند کرد.

A
اگر شما یک پرنده‌‌ی آبی هستید؛ تکیه گاه شما گستردگی سیستم آموزش و خدمات ما در سراسر کشور است. از طریق آموزش و مراقبت شما تبدیل به یک کارشناس حرفه ای در امر فروش خواهید شد. در زمان فعالیت در میان پرنده های آبی، شما مسلط به امور مشتریان از طریق خلاقیت های ارتباطی با آنها، تحلیل شخصیت ‌شان و حل مشکلات آنها خواهید شد.

تجربه چالش ها، شور و اشتیاق، کنترل خشم وهیجانات و اعتماد به نفس کلیدهای اصلی برای ارتقاء مهارت های شخصی شماست. علاوه بر این، به صورت عملی این مهارت ها بهتر از حضور در هر کلاس درسی یا کتابخانه ای برای شما از طریق دانش تجربی و تبدیل آن به استعدادی اجرایی محقق می گردد. پرنده های آبی به جایگاه مدیریت تیم پرنده های آبی بر اساس توانمندی های فردی، مدت زمان فعالیت و عملکرد آن ارتقاء پیدا می کنند. اگر به عنوان مدیر تیم به نتایح مشخص و چشمگیری رسیدید به جایگاه بالاتر و به عنوان رهبر فروش بر اساس حکم رسمی مدیران سازمان منصوب خواهید شد. شما همچنین فرصت تبدیل شدن به مدیر منطقه فروش یا مدیر شعبه ای از فروش؛ در صورت صلاحیت بر اساس شایستگی ها در فروش و مدیریت تیم فروش را پیش رو خواهید داشت.

ما درون یکی از بزرگترین شرکت های ایرانی، فرصتی برای انگیزه بخشی و تجربه‌ی فرهنگ پیشرفت ایجاد کرده ایم.

A
اگر شما تبدیل به پرنده‌ی آب شوید، هر روزتان یک روز جدید است. ملاقات و بررسی مشتریان بصورت مستقیم، حل مشکلات و ملاقات فردی جدید که قبلا شناختی از او نداشتید.

تشویق و ستایش دیگر پرنده های آبی از طریق جلسات منحصر به فرد صبحگاهی اسنواکووی و بررسی اهم برنامه های کاری توسط مدیر تیم و به اشتراک گذاردن تجربه و دانش چگونه انجام دادن کارها از جمله ی برنامه های روزانه است. همچنین از طریق سیستم گزارش دهی روزانه از ابتدا تا انتهای فعالیت یک روز کاری مکتوب و به مدیر تیم ارائه می شود تا نظرات حمایتی و تجربه های کاری اثر گذار دریافت گردد.

یک روز کاری پرنده‌ی آبی تجربه ی سیستم منظم کاری همراه با برنامه مشخصی برای فردا است.